Чому не варто дозволяти сідати на своє ліжко в повсякденному одязі

Тим більше, що для комфорту з'являються все нові винаходи. Нагадаємо, раніше ми розповідали про спідню білизну, яку можна носити місяць. Якщо вже є такі корисні предмети гардероба, то що може трапитися, якщо після довгого робочого дня дати собі невеликий відпочинок і прямо в одязі прилягти на ліжко? Адже роблять це кіногерої. Але мало хто замислюється, що це загрожує великими неприємностями, інформує Ukr.Media.

Всі ми живемо в неідеальному світі, що кишить мікробами і бактеріями. Одні люди приймають це і не дуже турбуються про них, оскільки більшість не здатна завдати істотної шкоди здоров'ю. Інші панічно бояться їх і намагаються утримувати в чистоті будинок, одяг і речі, якими користуються. У них є кілька корисних звичок: переодягатися відразу по приходу додому, зберігати куртки окремо від інших предметів гардероба, не брати такі предмети, як гаманці або валізи, в спальні, кухні та ванні кімнати.

І на одязі, і на речах, якими ми користуємося поза домом, завжди багато бактерій. Важко визначити, який ризик вони представляють в кількісному еквіваленті, але фахівці вважають, що недотримання базових правил гігієни збільшує ймовірність зараження різними інфекціями, в тому числі тими, збудників яких «накопичує» вуличний або робочий одяг.

Чи варто переодягатися в домашнє відразу по приходу додому, до того, як присісти на ліжко або навіть в крісло? Відповідь проста: так. Щодня ми контактуємо з людьми, які можуть бути зовні здорові, але це не так. Ми не знаємо, хто до нас тримався за поручень в транспорті або користувався раніше отриманою на здачу купюрою. Бактерії і мікроби «осідають» на поверхні нашої шкіри і одязі. Що саме ми могли підхопити і скільки часу це здатне "жити" в наших будинках — не відомо. Найбільш небезпечними вважаються стафілококи і ацинетобактерії. Перші викликають гнійні і запальні процеси майже у всіх видах тканин організму, другі — респіраторні інфекції, що ускладнюються пневмонією.

Наші ліжка — це своєрідні острівці безпеки. Ми лягаємо на свої простирадла після прийому душу і засипаємо з упевненістю в тому, що навколо — чистота.

При цьому ми забуваємо, що в ліжку також є бактерії, ті, які ми переносимо на власних тілах. Чи варто "запрошувати" туди ще й чужі, принесені з роботи, лавки в парку, сидіння в метро? Якщо ми хочемо залишатися здоровими, то ні.

Складно міняти багаторічні звички, але, коли це стосується здоров'я, робити це варто. Зрештою, переодягнутися в домашнє і вимити руки — це всього пара хвилин, Чи не так?

Джерело