Фото: sud.ua
Проєкт Схеми у квітні 2024 року дізнався, що суддя дістала російське громадянство в липні 2002 року.
Вища рада правосуддя звільнила суддю тепер вже ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва Аріну Літвінову, в якої проєкт Радіо Свобода, що має назву Схеми, знайшов паспорт Російської Федерації. Про це рішення повідомив голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик на засіданні 27 лютого, повідомляє Радіо Свобода.
“Вища рада правосуддя вирішила звільнити суддю Окружного адміністративного суду Києва Аріну Літвінову з посади з судді на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України (вчинення істотного дисциплінарного проступку – ред.)”, – оголосив він.
Журналісти у квітні 2024 року дізналися, що суддя дістала російське громадянство в липні 2002 року. Підтвердження цьому журналісти знайшли в автоматизованій системі Роспаспорт. Причина набуття громадянства – заміна паспорта громадянина СРСР. Літвінова вже тоді три роки працювала у Вищому арбітражному суді України.
Відповідно до російського порталу Госуслуги, який надає інформацію щодо чинності документів, станом на квітень 2024 року російський паспорт на ім’я Аріни Літвінової значиться серед недійсних, оскільки вона не замінила його на новий по досягненню 45-річчя у 2022 році. Але неотримання нових документів не означає втрату російського громадянства.
Суддя заперечила наявність громадянства Російської Федерації, назвавши інформацію журналістів “провокацією”.
Згодом Літвінова поскаржилася до Офісу генерального прокурора і Вищої ради правосуддя на журналіста Схем Георгія Шабаєва і заявила про “втручання в її діяльність як судді”. Вища рада правосуддя 23 травня надала висновок, де зазначила, що повідомлені суддею обставини “не створюють реальних ризиків для судді під час здійснення правосуддя”.
Дисциплінарна палата ВРП ще в грудні 2024 року рекомендувала звільнити суддю за вчинення істотного дисциплінарного проступку – набуття російського громадянства. Скаргу на Літвінову подала Служба безпеки України, яка підтвердила інформацію Схем про її російський паспорт.
Аріна Літвінова сама подала до ВРП заяву про відставку, про що стало відомо в липні. Та якби її затвердили, то суддя з російським громадянством змогла б пожиттєво одержувати суддівські виплати з бюджету України. Але 23 липня ВРП зупинила розгляд цієї заяви Літвінової й розпочала дисциплінарне провадження, яке зрештою призвело до її звільнення.
Нагадаємо, 13 грудня 2022 року президент Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон про ліквідацію ОАСК.
Незадовго до цього Держдеп США оголосив про запровадження санкцій проти голови ОАСК Павла Вовка та двох членів його родини.
У Києві зареєстрували новий суд замість ОАСК
Залиште відповідь