ЗМІ: Розпочато розслідування походження статків заступника генпрокурора

ЗМІ: Розпочато розслідування походження статків заступника генпрокурора

Фото: Depo.ua Дмитро Вербицький

Верховна Рада викликала для доповіді генерального прокурора Андрія Костіна щодо майна його заступника Дмитра Вербицького.

Національне антикорупційне бюро розпочало провадження за фактом можливого незаконного збагачення заступника генпрокурора Дмитра Вербицького, який фігурує у журналістському розслідуванні програми Схеми. Про з посиланням на пресслужбу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури пише Укрінформ.

“Факти, оприлюднені в програмі журналістських розслідувань Схеми щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора є предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому детективами Національного антикорупційного бюро України 13.05.2024 за ознаками злочину, передбаченого ст. 368-5 КК України (незаконне забгачення – ред)”, – повідомили у прокуратурі.

Повідомляється також, що Верховна Рада викликала на завтрашнє засідання для доповіді генерального прокурора Андрія Костіна щодо майна його заступника Дмитра Вербицького.

Раніше журналісти програми Схеми оприлюднили розслідування, в якому йшлося про те, що Вербицький оселився в таунхаусі у котеджному містечку Коник у Києві, який придбав його племінник для одеського бізнесмена в шість разів дешевше від ринкової вартості.

Пізніше розслідувачі розповіли про дівчину Вербицького Христину Ільницьку, яка у 2024 році стала власницею нового Porsche і 3-поверхового котеджу в тому ж котеджному містечку. Загальна вартість придбаного – щонайменше 52 мільйони гривень, хоча її сукупний дохід, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше ніж 360 тисяч гривень.

Тоді у коментарі Схемам Вербицький заявив, що не допомагав Ільницькій фінансово, але не спростував, що перебуває з нею у стосунках, щоправда, зазначивши, що вони не мають сімейного характеру.

Нардеп незаконно збагатився на 11 млн – НАБУ

Джерело