ЗМІ показали, як окупанти стріляють в полоненого

ЗМІ показали, як окупанти стріляють в полоненого

Фото: informator.ua Український омбудсмен Дмитро Лубинець вважає, що такі дії можна вважати порушенням Женевської конвенції

Радіо Свобода виклало кадри, що були зняті неподалік Роботиного, де можна побачити, як росіяни вистрілили в беззбройного полоненого.

Військові ЗСУ передали Радіо Свобода записи з безпілотника з-під Роботино. На них солдати РФ ведуть перед собою полонених у бік українських позицій. Журналісти видання опубліковали відео на своєму Telegram-каналі в середу, 13 грудня.

На кадрах можна побачити після того, як розпочався бій, військові РФ розпочали відступ. Беззбройних людей послали назад, а потім вистрілили у бік одного з них. На наступному кадрі видно: на землі лежить нерухоме тіло. Однак доля того бійця поки що невідома.

Український омбудсмен Дмитро Лубинець вважає, що такі дії можна вважати порушенням Женевської конвенції.

“Згідно з Женевською конвенцією, взагалі прямо забороняється використовувати військовополонених для участі в бойових діях. Тобто, військовополонений після надання офіційного статусу має перебувати у спеціально створеному таборі для військовополонених далеко від бойових дій та чекати на процедуру обміну”, – наголосив він.

Командир підрозділу Terra (3-я ЗШБр) Микола “Абдула” Волохов називає епізод із заручниками в районі Роботино локальними садистськими нахилами та нерозумінням того, як “ведеться війна”.

“Це порушує будь-які правила війни, будь-які людські та військові норми, які насправді існують – хоча і здається, що війна – область, в якій немає правил… Наприклад, у 3-й штурмовій бригаді… у нас завжди з полоненими поводилися конвенційно. Якщо людина прийнята в полон, то їй мають надати медичну допомогу та евакуювати”, – зазначив він

Він додав, що такого “прийому”, як у росіян, він ще ніколи не спостерігав. Військовий вважає, що це “просто акт жорстокості”

Зазначимо, що на цій ділянці фронту нині воює 234 десантно-штурмовий полк у складі 76 десантно-штурмової дивізії РФ.

Як ми вже писали, в Україні найближчим часом відкриють новий табір для утримання російських військовополонених. 

Не стати воєнним злочинцем чи “вантажем 200”: як окупанти здаються в полон

Джерело