Зеленський зробив заяву про план закінчення війни

Зеленський зробив заяву про план закінчення війни

Фото: Скриншот відео Зеленський на спільній пресконференції із ррезиденткою Словенії Наташею Пірц Мусар

Нещодавно пройшов Саміт миру, і зараз триває робота над трьома детальними планами щодо енергетики, продовольчої безпеки і обмінів.

План закінчення війни буде готовий в цьому році. Про це заявив президент Володимир Зеленський 28 червня на спільній пресконференції із президенткою Словенії Наташею Пірц Мусар у Києві.

“Якщо б все залежало тільки від України, ніякої війни не було б. На жаль, окупант Росія і Путін захотів війни. І поки що він не хоче її закінчувати. Дипломатичний шлях, обраний Україною, це наша ініціатива, тому що ми жертва у цій війні”, – зазначив Зеленський.

За його словами, нещодавно пройшов Саміт миру, і зараз триває робота над трьома детальними планами щодо енергетики, продовольчої безпеки і обмінів.

“І ці питання, я впевнений, ми вирішимо. Принаймні ми підготуємо детальний план. Це буде найближчим часом. Всі інші пункти Формули миру ми також розробимо і підготуємо совокупний план, який буде на столі перед нашими партнерами. Для нас дуже важливо показати план закінчення війни, який буде підтриманий більшістю світу. Це дипломатичний шлях, над яким ми працюємо. Окрім цього, як я сказав, не все залежить від нас”, – сказав президент.

Він додав, що в Україні збільшується виробництво дронів, РЕБів, артилерії.

“І це не через те, що хтось хоче воювати. Ми й не хотіли з самого початку. І зараз ніхто не хоче. Ми хочемо якраз миру. Але ми повинні бути сильними і тому розвиваємо наше виробництво, щоб бути сильними. Тому що Росія окрім сили нічого не розуміє, а окрім сильних нікого не поважає. Тобто це дві паралельні речі – бути сильними на полі бою і розробити план, зрозумілий план, детальний план. І він буде готовий в цьому році. Ось такий план”, – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, до підписання підсумкового комюніке Глобального саміту миру, який нещодавно відбувся в Швейцарії, уже долучилися 90 країн.

Зеленський: План примушення РФ до миру буде за кілька місяців

Джерело