Зеленський заявив про створення механізму збиття ракет РФ Польщею

Зеленський заявив про створення механізму збиття ракет РФ Польщею

Фото: Getty Images Володимир Зеленський і Дональд Туск

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розповів, що Варшава нині переконує союзників з НАТО розглянути пропозицію.

Україна та Польща розроблюють механізм, в межах якого польська протиповітряна оборона буде збивати російські ракети та дрони. Про це заявив президент України Володимира Зеленського під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

“Ми вдячні за спеціальні домовленості, які відображені в безпековій угоді. Вони передбачені положенням про розробку механізму щодо збивання в повітряному просторі України російських ракет та дронів”, – зазначив Зеленський.

За його словами, це стосується тільки тих повітряних цілей, які були випущені в напрямку Польщі.

Зеленський висловив надію, що команди Міністерств оборони України та Польщі та військові зможуть опрацювати швидку реалізацію цього пункту домовленостей.

Водночас прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що питання збиття російських ракет силами ППО країн НАТО потребує узгодження між союзниками.

“Ми потребуємо однозначної співпраці в межах НАТО. Бо такого роду акції вимагають спільної відповідальності Альянсу. І це в інтересах Польщі, і в інтересах України, щоб все, що стосується нашої спільної безпеки, спільних дії, мало печатку міжнародної солідарності”, – пояснив польський урядовець.

За його словами, нема жодних ілюзій щодо того, що це “легке” рішення. В безпековій угоді, яку сторони підписали раніше цього дня, є згадка про необхідність обговорення теми. До процесу мають бути підключені і союзники з держав НАТО. Справа вважається серйозною, але не узгодженою, не завершеною. Варшава буде переконувати союзників оцінити пропозицію, сказав Туск.

За його словами, ідея реагування на ракетні атаки, які летять у напрямку Польщі, але ще знаходяться у повітряному просторі України, виникла саме в Польщі.

Нині навколо ідеї точаться дискусії, додав прем’єр.

Україна і Польща уклали безпекову угоду

Джерело