Зеленський заявив про оновлення роботи РНБО

Зеленський заявив про оновлення роботи РНБО

Фото: Пресслужба президента України Володимир Зеленський представив новопризначеного секретаря РНБО Олександра Литвиненка

Глава держави поставив перед новим секретарем РНБО Олександром Литвиненка низку завдань, перше з яких – більше прогнозованості.

Президент Володимир Зеленський провів перше засідання Ради національної безпеки та оброни (РНБО) України після зміни її секретаря. Про це повідомила пресслужба глави держави у п’ятницю, 29 березня.

Так, Зеленський представив новопризначеного секретаря РНБО Олександра Литвиненка. При цьому він подякував його попереднику Олексію Данілову “за роки потужної, професійної роботи” і зазначив, що він продовжить свою діяльність на дипломатичному напрямі.

Президент заявив про оновлення роботи Ради національної безпеки і оборони України.

“Олександр Валерійович працював у РНБО, і зараз цей досвід може поєднати із досвідом роботи на посаді керівника Служби зовнішньої розвідки України. Фактично саме в такому зв’язку – РНБО та СЗР – варто розглядати те, як і над чим далі має працювати Рада нацбезпеки та її Апарат”, – наголосив Зеленський.

Глава держави поставив перед новим секретарем і Апаратом РНБО низку завдань, перше з яких – більше прогнозованості.

“РНБО має всі можливості, щоб об’єднати аналітичний потенціал українських розвідок та інших органів, які функціонують у сфері національної безпеки. Нам потрібне посилення можливості України прогнозувати та впливати на процеси, від яких залежить національна безпека нашої держави”, – сказав Володимир Зеленський.

Також, як зазначив президент, РНБО має продовжувати виконання всіх поточних завдань, особливо в напрямі санкційної політики України. Третє завдання – доктринальна робота.

“Ми розпочали розробку Української доктрини, яка стане новою основою для політики та стратегічних рішень України. Чіткість національних орієнтирів і системність у їх реалізації – це те, що потрібно і зараз, і після війни. Дуже розраховую, що РНБО в координації з органами влади та іншими суспільними структурами реалізує цю мету”, – акцентував глава держави.

Четвертим завданням Зеленський назвав кібер- та інформаційну безпеку, зокрема зміцнення захисту від ворожих дестабілізаційних операцій та посилення координації всіх державних інституцій у цій сфері, розвиток спроможності ударного кіберпотенціалу країни.

“І пʼяте – що стосується нашої роботи Ставки, проєктів рішень, контролю за виконанням рішень. Усе це, звичайно, має бути продовжене. Очевидний пріоритет – це оборона нашої держави та захист нашого суспільства. Отже, робота зрозуміла, очікуємо пропозицій”, – зазначив Володимир Зеленський.

Новопризначений секретар РНБО Олександр Литвиненко запевнив, що зробить все для зміцнення безпеки України.

Нагадаємо, 26 березня Зеленський звільнив Олексія Данілова з посади секретаря РНБО та призначив на неї Олександра Литвиненка, який раніше очолював Службу зовнішньої розвідки України.

Також напередодні Зеленський представив особовому складу Служби зовнішньої розвідки (СЗР) нового керівника – Олега Іващенка.

Джерело