Зеленський заявив про неукомплектовані бригади ЗСУ

Зеленський заявив про неукомплектовані бригади ЗСУ

Фото: 103 ОБР ТрО Українській армії потрібно більше зброї

ЗСУ будуть готові до контрнаступу тоді, коли відповідна зброя надійде, запевнив президент.

Україна поки не може планувати контрнаступ на фронті, бо 14 бригад ЗСУ все ще не мають достатньо зброї. Про це сказав президент Володимир Зеленський в інтерв’ю для Bloomberg, оприлюдненому у четвер, 4 липня.

За його словами, бажання для контрнаступу є, але “інструменти” для цього відсутні.

“У нас стоять бригади без зброї, у нас стоять резерви, у нас стоїть 14 неукомплектованих бригад, у яких немає відповідної зброї. Зброї, за яку вже голосували (у Конгресі США – ред.), про яку говорили. Пакети мають приходити, але вони йдуть, на жаль, повільно”, – заявив Зеленський.

Він запевнив, що ЗСУ будуть готові до контрнаступу тоді, коли відповідна зброя надійде.

“А графіка я не знаю. Ніхто не знає, на жаль. І це велика трагедія цієї війни. Час між ухваленням рішення і реальним фактом, на жаль, дуже-дуже довгий. Саме тому росіяни розуміють, що робити… І потім, коли лідери вже вирішили підтримати Україну, після того вони виходять у ЗМІ і кажуть: так, ми таку-то зброю надамо, вона поїде на південь. Звісно, тоді для росіян немає сюрпризів”, – сказав президент.

Відповідаючи на запитання, чи достатньо особового складу в ЗСУ для ведення бойових дій, Зеленський відповів: “Солдати завжди кажуть, що недостатньо. Цивільні завжди кажуть, що вже у нас багато людей в армії, і необхідно платити зарплату, і складно платити податки, і навіть зібрати стільки грошей на армію. Але станом на сьогодні ситуація значно краща, ніж була в попередні три місяці. І саме тому я і сказав, що номер один наразі – це зброя. Вона вже має прийти”.

Нагадаємо, станом на сьогодні Росія продовжує повзучий наступ на Донбасі, а також намагається атакувати на Харківщині, де її війська були зупинені, коли на фронт почала активніше надходити допомога від країн Заходу.

Джерело