Зеленський: Візит Путіна до КНДР – виделка в очі Сі Цзіньпіну

Зеленський: Візит Путіна до КНДР - виделка в очі Сі Цзіньпіну

Фото: Getty Images Володимир Путін і Кім Чен Ин

Домовленостями з КНДР Путін ризикує відносинами з Китаєм, це добрий сигнал, зазначив президент.

Російський диктатор Володимир Путін прилетів до Північної Кореї через політичну ізоляцію та нестачу артилерійських снарядів. Цей візит став “виделкою в очі” лідеру Китаю Сі Цзіньпіну. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю колумністці The Philadelphia Inquirer Труді Рубін.

Відповідаючи на питання, чи Китай непрямою підтримкою Росії хоче “кинути виделку в очі Америці”, Зеленський сказав: “Зустріч Путіна в КНДР – це виделка в очі Сі Цзіньпіну. Путін все одно боїться Китаю, але в нього безвихідь була”.

За словами президента, понад 100 учасників Саміту миру і брак артилерії змусили Путіна шукати таких союзників, як КНДР.
“Він (Путін – ред.) ризикує відносинами з Китаєм через брак снарядів. І це гарний сигнал для наших воїнів був – не все так добре на полі бою у Росії”, – сказав глава держави.   За його словами, у запасах Пхеньяну є близько 5 мільйонів артилерійських снарядів, але навіть ця кількість менша за ту, які російська армія використала в Україні впродовж року.   “Це говорить про те, що все вони йому дати не можуть, бо їм потрібні запаси. Але є й розуміння для всіх партнерів, що давайте не будемо говорити про довгу війну, бо в нього сил немає. Ми не маємо бажання в Україні, а у нього бажання є, у нього немає сил”, – додав Зеленський.
  Нагадаємо, 18 червня Путін вперше за 24 роки перебував з візитом у КНДР, де підписав з Кім Чен Ином договір про стратегічне партнерство. Він передбачає взаємну допомогу “в разі агресії проти одного з учасників”.

Джерело