Зеленський виключив компроміс з Путіним

Зеленський виключив компроміс з Путіним

Фото: Пресслужба президента України Зеленський пояснив, чому не вірить Путіну

Президент не уявляє переговорів з російською стороною відносно людей, які зараз знаходяться на тимчасово окупованих територіях України.

Переговори і компроміс з російським президентом Володимиром Путіним неможливі, бо його слово нічого не варте. Про це сказав президент України Володимира Зеленського в інтерв’ю латиноамериканським ЗМІ, оприлюдненому в понеділок, 11 грудня.

“Перш за все, йому (Путіну – ред.) не потрібен мир. Коли ми хочемо вирішити якусь проблему, ми повинні зрозуміти, що це потрібно всім сторонам. Ми хочемо закінчити війну”, – заявив український лідер.

За словами Зеленського, він не уявляє переговорів з російською стороною відносно людей, які зараз знаходяться на тимчасово окупованих територіях України.

“Як я можу домовлятися з Путіним? Давайте на секунду забудемо, що він вбивця. З російською стороною. Як я можу домовлятися з ним про людей, які знаходяться в якихось містечках-селищах, яких окупували, які там живуть. І тут сідають двоє людей чи дві команди і кажуть: хай вони твої. Хто ми такі, щоб вирішувати де людині жити, ким бути, якою мовою говорити, який прапор поважати? Хто ми такі?”, – задав риторичне питання президент.

Він нагадав, що згідно з Конституцією України повинен захищати права і свободи людей, допомогти і звільнити їх від загарбників. А поруч з ним повинні бути громадяни, які готові взяти у руки зброю та допомогти людям в окупації.

“Хтось хоче вмирати? Ні. Всі живі люди. Але ця людина (Путін – ред.) не хоче ніякого діалогу, він не хоче зупинити війну. Для нього сьогодні зупинити війну – це два слова по телефону. Сказати своїм військам відійти. Це відновлення, це повне відновлення (території – ред.), далі – це чисто дипломатія, далі розмова без будь-якої зброї. Ця людина не хоче це робити, вона не зацікавлена”, – підкреслив Зеленський.

Також він нагадав, що у 2014 році після окупації росіянами Криму і частини Донбасу Путін заявляв, що не збирається йти повномасштабною війною проти України. Тоді він виправдовуввся, що нібито таким чином допомагає російськомовним.

“Якщо це так, для чого він пішов повномасштабною війною? Все, що він каже, це неправда. Він не зацікавлений в незалежній Україні. Йому потрібна Україна як частина, анклав Росії. Що він зробив з Білоруссю, що робив з Молдовою, Грузією. Всюди, як у нас – захоплена частина цілісної території, щоб не було стабільності і вже через час прийти і захопити повністю. Україна просто велика держава і йому не вдалося… Тому, що йому поставити на компроміс? Хто він? Я не можу торгувати людьми. І з ким? З людиною, слово якої варто нічого. Це не гарантії”, – резюмував Зеленський.

Як відомо, країна-агресор Росія регулярно просить почати переговори з Україною, але “з врахуванням нових реалій”.

У свою чергу Зеленський заявляв, що зараз “поганий момент” для переговорів з Росією. Глава держави готовий до довгої війни.

А держсекретар США Ентоні Блінкен стверджував, що Україна готова вести переговори з Росією, якщо Кремль продемонструє зацікавленість у дипломатії.

Джерело