Зеленський відповів, чи може Орбан бути посередником між Україною та РФ

Зеленський відповів, чи може Орбан бути посередником між Україною та РФ

Фото: Getty Images Зеленський пояснив, чому Орбан не може бути посередником між Україною та РФ

Посередниками між Україною та Росією можуть бути лише сильні союзники, наголосив президент.

Посередниками у переговорах між Україною та Росією можуть бути США, Китай або Європейський Союз, але не Угорщина. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском в понеділок, 8 липня.   “Що стосується Орбана (прем’єр-міністра Угорщини – ред.), він був у Києві, після цього полетів у Москву. Я не знав, що він летить в Москву. Це його незалежний вибір. Чи може бути він посередником? Не має посередництва між Росією та Україною”, – сказав глава держави.

Зеленський наголосив, що посередниками можуть бути лише сильні союзники.   “Весь світ може змусити Росію зупинити цю війну. Це не про посередництво. Це про можливості. У тебе повинна бути економіка, яка впливає на Росію, і Путін залежить від неї. Або у тебе дуже потужна армія, яку боїться Путін, яка сильніша ніж російська. Чи багато таких країн у світі? Небагато. Я думаю, США така країна, Китай і ЄС. Не якась одна країна, а весь Євросоюз. Це дійсно може бути така посередницька місія”, – зазначив президент.   Зеленський також додав, що коли Путін зустрічається з лідерами тієї чи іншої держави, це не означає, що він хоче завершити війну в Україні.   “І навіть якщо він зустрічається з представником тієї чи іншої держави, це не значить, що він хоче закінчити війну. Він хоче продемонструвати якісь кроки, але за цією демонстрацією у нього завжди йде кривава демонстрація, як сьогодні зранку в Україні”, – зазначив глава держави.

Нагадаємо, 2 липня прем’єр Угорщини вперше побував в Україні з початку повномасштабної війни і зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Він запропонував Україні припинити вогонь, після чого почати мирні переговори з Росією.

Згодом Орбан відвідав Москву. Дорогою з Москви після зустрічі з російським диктатором Володимиром Путіним прем’єр Угорщини сказав, що планує здійснити ще кілька “несподіваних” візитів.

Орбан – миротворець. Підсумки візиту до Москви

Джерело