Зеленський сказав, що треба для захисту від КАБів

Зеленський сказав, що треба для захисту від КАБів

Фото: Getty Images Росіяни щоденно атакують українців КАБами

Комплекси ППО допоможуть для бортьби з КАБами лише на короткій дистанції, попередив президент.

Американські системи ППО Patriot та інші комплекси не зможуть боротися з російськими керованими авіаційними бомбами (КАБами). Потрібно знищувати ворожі літаки. Про це сказав президент Володимир Зеленський в інтерв’ю колумністці The Philadelphia Inquirer Труді Рубін.

“Яка може бути боротьба з КАБами? Це системи ППО. Але, якщо ми візьмемо вартість та кількість ракет Patriot та візьмемо КАБи – то тисяч в місяць у нас ніколи не буде, та і сотень не буде. Бо кожна ракета – це близько 3 млн доларів. Тут не тільки питання в грошах, їх стільки просто не виробляють”, – сказав глава держави.

На думку Зеленського, треба шукати рішення, щоб атакувати російські аеродроми, де знаходяться літаки, які скидають КАБи.

“Тому Patriot не може боротися з КАБами, які будь-яка система ППО. У будь-якому випадку на короткій дистанції ви будете перемагати, але в довгу – вони вас переграють. Треба шукати далекобійне рішення проти аеродромів, на яких стоять військові літаки, які Росія застосовує для атак КАБами”, – заявив він.

Президент підкреслив, що мова йде не лише про територію Росії, але й про Крим та відстань понад 300 кілометрів.

“Рішення Байдена дати нам можливість бити по їх скупченням техніки – позитивне, але не вирішує проблеми знищення наших міст та сіл. Воно вирішує тактичні моменти. Стратегічно – це стратегічна зброя. ATACMS, які можуть бити на 300 кілометрів, напевно, нам би допомогли сьогодні. Я підкреслюю, сьогодні. Є аеродроми, де вони використовують КАБи, і поки їх КАБи не летять на велику дистанцію, то ми можемо бити по цих аеродромах. Але вже є аеродроми на більшій відстані. Сьогодні потрібно дозволити нам застосовувати ATACMS вглиб РФ”, – додав Зеленський.

Як відомо, Росія щоденно використовує керовані авіабомби по сходу і півдню України. Лише за цей тиждень ворог застосував понад 800 КАБів проти України.

Джерело