Зеленський привітав українців з Днем Конституції

Зеленський привітав українців з Днем Конституції

Фото: Пресслужба президента України Володимир Зеленський записав своє звернення дорогою з Києва у Брюссель, перебуваючи у Львові

Кожен день українського спротиву – це боротьба не лише за наші суверенні території, а й передусім за наші суверенні права, за наші людські права, зазначив президент.

Президент України Володимир Зеленський привітав громадян держави з Днем Конституції, який відзначається 28 червня. Відповідне привітання було оприлюднене у п’ятницю.

“Перше слово першої статті нашої Конституції – “Україна”. І з перших хвилин війни мільйони людей довели, що для них Україна справді на першому місці. Всі, хто думав у першу чергу не про себе. Хто розуміє, що в часи війни на перший план виходить ключовий обов’язок. 17-та стаття Конституції: захист України – це найважливіші функції держави і справа всього українського народу. Відданість цьому щодня доводять мільйони українців. Герої на передовій і ті, хто важко працює для зміцнення держави. Українці, які змінили своє життя, змінили свою професію, але не змінили свій вибір на користь свободи, України, Європи”, – заявив глава держави.

Володимир Зеленський записав своє звернення дорогою з Києва у Брюссель, перебуваючи у Львові. У місті, яке, як підкреслив президент, одним із перших зустрічає наших міжнародних партнерів, яке приймало наших людей та евакуаційні потяги з перших днів війни

“І зараз я тут у час історичного рішення про перемовини щодо вступу України в ЄС. Зараз ми на шляху до Європи. В усіх сенсах цього слова. Вся наша Україна долає непросту дорогу. Коли багато пройдено, але чимало попереду. Коли не можна зупинитись або звернути не туди. Коли мусимо дійти. Коли маємо успішно пройти цей шлях – шлях України до Європи”, – зазначив президент.

Зеленський підкреслив, що рух до Європи та шлях до свободи сьогодні не лише географічний і політичний, а й світоглядний.

“Він відбувається на різних напрямках: Харківському, Куп’янському, Запорізькому, Сіверському, напередодні я був на Покровському… Та на інших, багатьох, багатьох напрямках. Цей шлях, він, складний, але Україна його здолає. Бо ми проходимо його разом, у кожному куточку України. Яка, безумовно, є європейською державою. І яка неодмінно буде мирною”, – пообіцяв Зеленський.

Він підкреслив, що кожен день спротиву громадян України – це боротьба не лише за наші суверенні території, а й передусім за наші суверенні права, за наші людські права.

“Ті принципи, за якими ми жили до війни. І за якими будемо жити після перемоги. Як громадяни України. Незалежної, вільної, успішної. України – частини об’єднаної Європи, частини глобального світу”, – резюмував президент.

Нагадаємо, цього дня 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Це сталося на п’ятий рік після проголошення незалежності країни. Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня – протягом 23 годин без перерви. Під час голосування “за” висловилися 315 парламентаріїв.

Згідно з Конституцією, Україна – суверенна і незалежна, соціальна і правова держава. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Державною мовою в Україні є українська.

Джерело