Зеленський пояснив, чому триватимуть удари по НПЗ

Зеленський пояснив, чому триватимуть удари по НПЗ

Фото: РосЗМІ Пожежа на Волгоградському НПЗ

Потрібно зробити так, щоб Росія більше не била по енергетиці України, зазначив Володимир Зеленський.

Україна буде продовжувати атакувати нафтопереробні заводи (НПЗ) в Росії, поки країна-агресор атакуватиме по об’єктах української енергетики. Про це сказав президент Володимир Зеленський в інтерв’ю для Bloomberg, оприлюдненому у четвер, 4 липня.

“Нас б’ють по електриці, і ніхто не зміг поставити Путіна на місце, щоб він не перетворював цю війну на геноцид українського народу. Залишати людей без питної води, лікарні без електрики – це і є геноцидна політика. Словами ніхто не зупинив Путіна, тоді ми почали бити по його енергетиці. І тоді всі раптом почали говорити, що ми повинні якось припинити, бо це ескалація”, – сказав Зеленський.

За його словами, позиція України дуже проста: “Світу боляче, що ми б’ємо по енергетиці Росії? Зробіть так, щоб Росія не била по нашій енергетиці. Дуже проста формула”.

Як відомо, Росія атакує українську енергосистему ракетами й дронами з осені 2022 року. Міжнародний кримінальний суд визнав такі дії воєнним злочином і видав ордери на арешт колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу та начальника Генштабу Валерія Герасимова.

На початку 2024 року Україна почала завдавати ударів по НПЗ у Росії. Після цього РФ активізувала удари по енергосистемі, знищивши понад 9 ГВт генерації в Україні.

Джерело