Зеленський підписав закони про боротьбу з “чорним” зерном

Зеленський підписав закони про боротьбу з "чорним" зерном

Фото: Пресслужба президента України Зеленський підписав закони, направлені на боротьбу зі схемами “чорного” зерна

Ухвалення закону сприятиме ліквідації поширених схем ухилення від оподаткування, а також виведенню значної частини економіки з тіні.

Президент України Володимир Зеленський 17 червня підписав закони про боротьбу з “чорним” зерном та неповерненням валютної виручки. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.   Законопроєкт №10168-2 пропонує скасувати режим експортного забезпечення для здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту агротоварів і встановлює заборону на зарахування зустрічних вимог; використання рахунків резидентів, відкритих за кордоном, для одержання грошових коштів від нерезидентів; використання інших форм грошових розрахунків із нерезидентом, які не передбачають руху коштів із-за кордону на рахунки резидентів в Україні.   Документ уточнює вимоги до реквізитів податкової накладної, особливості реєстрації податкових накладних та розрахунки коригування.   Мета ініціативи – мінімізація поширених схем ухилення від оподаткування під час здійснення платниками операцій з вивезення за межі митної території України окремої сільськогосподарської продукції (зернових та олійних культур).   Ухвалення закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства, ліквідації поширених схем ухилення від оподаткування, а також виведенню значної частини економіки з тіні.   Законопроєкт №10169 зобов’язує експортерів вносити інформацію про реквізити відповідної податкової накладної до митної декларації. Також у ньому пропонується надати повноваження Мінагрополітики встановлювати мінімальні експортні ціни на зерно та рослинну олію.
Нагадаємо, 9 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкти про боротьбу з “чорним” експортом зерна і неповерненням валютної виручки. 

Як відомо, одна з найпоширеніших схем “чорного” експорту зерна є використання фіктивних підприємств, оформлених на підставних осіб.

Джерело