Зеленський підбив підсумки Саміту миру

Зеленський підбив підсумки Саміту миру

Фото: Getty Images Зеленський прокоментував Саміт миру

Президент заявив про правильність вибору українською стороною пунктів Формули миру щодо ядерної, продовольчої та гуманітарної безпеки.

Саміт миру, який відбувся цими вихідними у Швейцарії, може мати практичні кроки на шляху до миру. Про це заявив президент Володимир Зеленський за підсумками другого пленарного засідання учасників саміту в неділю, 16 червня, передає Інтерфакс-Україна.   “Формат Саміту миру абсолютно робочий, і я дякую вам (учасникам саміту – ред.) за це. Ми бачимо, що ми зробили правильний вибір – вибір двох безпекових пунктів і одного гуманітарного, щоб почати рухатися до відновлення цілковитої безпеки та миру”, – заявив глава держави.

Зеленський зазначив, що дискусія учасників саміту щодо продовольчої, ядерної безпеки та гуманітарних аспектів може мати як результат абсолютно практичні кроки.   “Ми всі у світі зацікавлені в безпеці атомних станцій та інших атомних об’єктів. Я вдячний учасникам Саміту миру за повне розуміння цього і визнання потреби у відновленні повної безпеки ЗАЕС, яку захопили російські війська та перетворили на плацдарм війни”, – сказав президент.   Український лідер наголосив, що “продовольча безпека – це ключове питання не лише для країн Глобального Півдня, а й для кожної країни у світі, тому що вона визначає ціну життя.   “Зрив продовольчих ринків – це прямий шлях до хаосу. На жаль, РФ надто часто намагалася спрямувати світ на шлях дестабілізації та хаосу. Тому нам усім потрібно об’єднуватися, щоб гарантувати кожній сім’ї у світі та кожній людині право на їжу та захист від цінового хаосу”, – заявив президент.   Зеленський також подякував учасникам саміту за обговорення питань звільнення людей з російського полону, а також повернення незаконно викрадених Росією українських дітей.   “Ми маємо повернути кожну і кожного додому. Наших цивільних бранців РФ, викрадених дітей. І наших воїнів. Кожен день у полоні жахливий, і ми маємо звільнити тисячі людей, у яких забрали роки життя, яких піддають тортурам і яким брешуть у Росії, коли кажуть, що ніхто на них не чекає в Україні. Уявіть – якою це особистою катастрофою для кожної такої людини та дитини. Ми маємо їх усіх звільнити”, – наголосив він.   Нагадаємо, агентство Reuters опублікувало проєкт підсумкового документа Глобального саміту миру, яке містить пункти про повернення Запорізької АЕС під контроль України, відновлення безпечного доступу до українських морських портів та обмін військовополоненими. 

За даними ЗМІ, підсумкову декларацію Глобального саміту миру у Швейцарії підписали 80 країн і чотири організації.

Джерело