Зеленський озвучив можливу модель переговорів з РФ

Зеленський озвучив можливу модель переговорів з РФ

Фото: Скріншот Зеленський розповів, на яких умовах можливі переговори з Путіним

Мова йде про модель, в якій згідно відповідних документів і кроків, можна знаходити рішення, зазначив президент.

В потенційних переговорах з Росією може бути застосована модель посередництва країн, як під час домовленостей про зерновий коридор. Про це сказав президент Володимир Зеленський в інтерв’ю колумністці The Philadelphia Inquirer Труді Рубін, оприлюдненому у неділю, 30 червня.

Вона запитала у президента, чи можливо, щоб Україна провела перемовини з главою російського режиму Володимиром Путіним.

“Україна може знайти модель, в якій згідно відповідних документів, кроків, можна знаходити рішення”, – заявив Зеленський.

Він уточнив, що мова йде про модель, яка була застосована на прикладі зернового коридору, коли Україна домовлялася не з Росією, а з ООН і Туреччиною.

Вони, у свою чергу, взяли на себе відповідальність з нами у тристоронній угоді, а потім угоду підписувати з російською стороною. І так воно спрацювало. Дві дзеркальні угоди, між якими є ООН і Туреччина, підпис з Україною і окремий підпис з представниками Росії. Це спрацювало. Достатньо довго працював цей зерновий коридор, – нагадав Зеленський.

За його словами, відповідна модель може бути використана під час перемовин стосовно питань територіальної цілісності, енергетики, вільного судноплавства. При цьому посередниками у таких перемовинах можуть бути не лише США і держави-партнери із Європи, але країни з різних континентів, включаючи Азію, країни Тихоокеанського регіону, Африки і Латинської Америки.

На думку президента, за посередництва різних держав може бути підготовлений документ щодо тієї чи іншої кризи. Якщо він влаштує Україну, то далі має розглядатися країнами-посередниками з представниками Росії.

“Поки що у нас є лише така модель”, – підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, у червні Путін озвучив умови переговорів з Україною. Вони передбачать відмову України від наміру вступити в НАТО та повний вихід ЗСУ із Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

У відповідь Зеленський заявив, що пропозиція Путіна – ультиматум, а його дії – відродження нацизму.

Джерело