Зеленський обговорив з прем’єром Нідерландів постачання додаткових Patriot

Зеленський обговорив з прем’єром Нідерландів постачання додаткових Patriot

Фото: Офіс президента Зеленський у Берліні провів зустріч з Марком Рютте

Також лідери обговорили Глобальний саміт миру, а також обмінялися думками щодо прогресу України на шляху до ЄС.

Президент України Володимир Зеленський на полях Ukraine Recovery Conference 2024 у Берліні провів зустріч із Прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Про це 11 червня повідомляється на сайті президента.

Зеленський відзначив лідерство Нідерландів в ініціативі щодо постачання Україні систем Patriot у найкоротші терміни. Президент також подякував за комплексну, передусім військову, допомогу, яка на цей рік збільшилась до 3 млрд євро.

“Вдячний за виділення Нідерландами 128 мільйонів євро додаткової фінансової підтримки Україні. Вона посилить наші спроможності з відбудови та енергетичну галузь”, – заявив він.

Лідери обговорили Глобальний саміт миру, а також обмінялися думками щодо прогресу України на шляху до ЄС.

За словами президента, Україна успішно реалізувала всі рекомендації Європейської комісії, необхідні для початку переговорів про вступ нашої держави до ЄС.

“Розраховуємо на підтримку Нідерландів у затвердженні переговорної рамки для України на засіданні Європейської ради та проведення першої міжурядової конференції вже в червні. Це буде фактичний початок переговорного процесу”, – зазначив Зеленський.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, Німеччина зможе передати Україні зенітний ракетний комплекс Patriot не раніше кінця червня. Поставка може збігтись з передачею винищувачів F-16.

Також повідомлялося, що Україна вже отримала від союзників ракети до ППО Patriot.

Джерело