Збитки на 93 млн гривень: на Київщині викрили посадовця

Збитки на 93 млн гривень: на Київщині викрили посадовця

Фото: Національна поліція України На Київщині посадовець завдав збитків держбюджету на 93 млн гривень

Керівника фінансового відділу однієї із сільських рад на Білоцерківщині завдав понад 93 млн гривень збитків держбюджету.

Керівник фінансового відділу однієї з сільських рад Київської області не перерахував кошти від ПДФО до державного бюджету на потреби захисників України. Натомість посадовець направив гроші на інші видатки сільради. Про це повідомила пресслужба Національної поліції в четвер, 20 червня.   Кіберполіцейські та детективи Бюро економічної безпеки викрили керівника фінансового відділу однієї із сільських рад на Білоцерківщині, який завдав понад 93 млн гривень збитків державному бюджету через неналежне виконання своїх службових обов’язків.   На рахунках сільської ради було акумульовано кошти із податку на доходи фізичних осіб у сумі понад 93 млн гривень. Відповідно до чинного законодавства, гроші повинні спрямовуватись до держбюджету на потреби оборони, а саме для Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та Міністерству оборони  для закупівлі артилерійських систем для воїнів.   Детективи БЕБ встановили, що перерахування коштів з місцевого бюджету до державного було здійснено шляхом залучення кредиту з єдиного казначейського рахунку.   Керівник фінвідділу сільської ради, знаючи про необхідність погашення кредиту, не вжив відповідних заходів та не видав розпорядження. Натомість всупереч закону, відповідну суму коштів було використано на інші видатки сільської ради.   Таким чином розмір завданих збитків державному бюджету перевищив 93 млн гривень.   Керівнику фінансового відділу повідомлено про підозру в службовій недбалості. Йому загрожує до пʼяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Нагадаємо, у заступника начальника управління ГУ Державної податкової служби у Києві виявили ознаки незаконного збагачення на понад 20 млн гривень та декларування недостовірних відомостей на понад 5 млн гривень.

На Львівщині викрили мільйонні махінації з видобутком вугілля 

Джерело