Затримано агентку ФСБ, що працювала через зв’язкового з УПЦ МП

Затримано агентку ФСБ, що працювала через зв'язкового з УПЦ МП

Фото: СБУ Зловмисниця перебуває під вартою, їй загрожує до вісім років тюрми

Співробітники СБУ задокументували злочинну діяльність ворожої поплічниці та затримали її в селищі Красноторка.

Служба безпеки затримала в Донецькій області агентку ФСБ, що працювала на ворога через зв’язкового з УПЦ (МП). Про це повідомляє СБУ на своєму Telegram-каналі у вівторок, 12 грудня.

Фігурантка “зливала” геолокації підрозділів ЗСУ в районі Краматорська. Її “зв’язковим” був колишній настоятель одного з храмів УПЦ (МП) на Донеччині.

“Раніше зловмисниця була помічницею клірика, а після його втечі до Росії – продовжила тримати із ним контакт. Для налагодження розвідувально-підривної діяльності ворожа інформаторка на початку цього року виїжджала до РФ через країни Євросоюзу. Там вона зустрічалась зі своїм “куратором” від ФСБ – екс-очільником розвідки артилерії 100-ї окремої мотострілецької бригади окупантів. Під час зустрічі він провів з фігуранткою інструктаж, визначив їй основні завдання та канали комунікації через клірика УПЦ (МП)”, – ідеться в повідомленні.

Зловмисниця повернулася в Україну і приступила до збору розвідувальної інформації на користь Росії, а потім передавала її через заздалегідь відпрацьований анонімний чат в популярному месенджері.

Співробітники СБУ задокументували злочинну діяльність ворожої поплічниці та затримали її у власному помешканні у селищі Красноторка.

Слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру. Зловмисниця перебуває під вартою, їй загрожує до вісім років тюрми.

Раніше СБУ затримала у Києві агента ФСБ, який хотів вступити до школи Армії дронів, щоб шпигувати за українськими військовими. 

Крім того, в Дніпрі СБУ затримала агента ФСБ – чоловік видавав себе за військового, щоб безперешкодно шпигувати за ЗСУ.

Джерело