Зафіксовано 292 факти сексуального насильства з боку окупантів – омбудсмен

Зафіксовано 292 факти сексуального насильства з боку окупантів - омбудсмен

Фото: Facebook / Дмитро Лубінець Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець

Найбільше злочинів окупанти вчинили у Херсонській, Донецькій, Київській і Харківській областях зазначив Дмитро Лубінець.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що в Україні на сьогоднішній день зафіксовано 292 факти сексуального насильства, вчинених російськими окупантами проти громадян України. Про це він заявив під час виступу на заході Спеціальної доповідачки ООН Еліс Едвардс на тему сексуальних катувань під час збройних конфліктів.

Лубінець наголосив, що російських солдатів не зупиняє ні вік, ні стать – вони вчиняють сексуальне насильство проти українських дітей, жінок та чоловіків.

Нині зафіксовано 292 факти сексуального насильства внаслідок збройного конфлікту. Найбільше злочинів окупанти вчинили у Херсонській, Донецькій, Київській і Харківській областях.

Він додав, що раніше Еліс Едвардс заявила про свою готовність сприяти у розслідуванні випадків сексуальних тортур та насильства через збройну агресію РФ.

Раніше Дмитро Лубінець заявив, що Україна матиме державу-покровительку (нейтральну країну, що не є стороною в конфлікті і яка б здійснювала певні покладені на неї функції згідно з Женевськими конвенціями) вже, ймовірно, в цьому році. 

Лубінець розкритикував Червоний хрест за “позицію страуса”

Джерело