За Трампа з Білого дому зникли секретні документи про втручання Росії у вибори – CNN

За Трампа з Білого дому зникли секретні документи про втручання Росії у вибори – CNN

16.12.2023 00:51 джерело У останні дні президентської каденції Дональда Трампа дивним чином зникла папка з цілком таємною інформацією високого ступеню допуску, яка містила розвідувальні дані про втручання Росії у вибори в США в 2016 році на користь Трампа.

Зникнення важливих секретних документів, як пише CNN, викликало чималі занепокоєння в розвідці, передає джерело.

«За словами джерел, папка вміщувала необроблені розвіддані, зібрані США та союзниками по НАТО щодо росіян і російських агентів, включно з джерелами та методами, що стало підґрунтям для оцінок уряду США про те, що президент Росії Володимир Путін намагався допомогти Трампу перемогти на виборах 2016 року», – зазначається у публікації.

Розвіддані були настільки засекреченими, що законодавці та персонал Конгресу з відповідним допуском могли переглянути матеріали лише у штаб-квартирі ЦРУ в Ленглі. А сама папка, яка мала товщину 10 дюймів або близько 25 см, зберігалася у замкненому сейфі.

Востаннє папку бачили в Білому домі наприкінці президентської каденції Трампа. Колишній президент наказав доправити документи туди, щоби він міг розсекретити частину з них, у вигідний для нього спосіб. Для цього було зроблено кілька копій відредагованих документів, щоби їх можна було поширити серед республіканців у Конгресі та правих ЗМІ. Однак потім копії були вилучені, а саму папку так і не знайшли, навіть під час обшуку в резиденції Трампа в Мар-а-Лаго.

Джерело