За рік справ про банкрутство людей побільшало у 2,2 раза

За рік справ про банкрутство людей побільшало у 2,2 раза

Фото: НАБУ Зросла кількість судових справ про банкрутство людей

Судова статистика не відображає реальну кількість боржників у скрутному становищі, яким допомогла би процедура банкрутства, осккільки про неї мало знають

За перші п’ять місяців 2024 року 343 українці подали заяви про банкрутство, що у 2,2 раза більше, ніж у відповідний період торік. Про це  з посиланням на дані Верховного суду повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот.

Повідомляється, що загалом за п’ять років в Україні розпочато майже дві тисячі справ про банкрутство людей.

За даними Опердабот, загалом за минулий рік 575 українців подали до суду, щоб їх визнали неплатоспроможними.

Найменше справ про банкрутство людей було відкрито у 2019 році – в перший рік, коли закон дозволив громадянам визнавати себе банкрутами через суд. Тоді було відкрито 22 справи про банкрутство людей.

З 2019 року кількість тих, хто хотів визнати себе неплатоспроможним, щороку зростала: у 8,3 раза за 2020 рік і в 2,7 раза за 2021 рік.

За весь час було відкрито 1 993 справи про банкрутство українців. Кожен другий банкрут – віком від 25 до 45 років: 58% або понад 1,1 тис. Третині банкрутів понад 45 років – 38,3% або 764 людини. Найменше банкрутів серед молоді до 25 років -3,7%.

Повідомляється також, що 54% усіх банкрутів – чоловіки, 46% – жінки.

Юристи зазначаєють, що судова статистика не відображає реальну кількість боржників у скрутному становищі, яким допомогла би процедура банкрутства, осккільки про неї мало знають, а кредитори та фінансові установи не вельми охоче подають свої вимоги у такі судові справи, сподіваючись стягнути борг після відновлення платоспроможності людини та зекономити на судових витратах, або навпаки, намагаються торпедувати процедуру, діскредитуючи боржника.

“З іншого боку, громадянам теж необхідно усвідомити, що ця процедура не про списання боргів, а про спробу знайти згоду з кредиторами за допомогою судової процедури та арбітражного керуючого”, – зазначив адвокат, арбітражний керуючий, член Кваліфікаційної комісії арбітражних керуючих, фахівець з питань банкрутства Денис Лихопьок.

Раінше повідомлялося, що вУкраїні за 2023 рік закрилось утричі менше компаній, ніж до війни.

Екс-адвокат Трампа оголосив себе банкрутом після штрафу в 150 млн доларів

Джерело