З ТОТ вдалося повернути 10 українських дітей

З ТОТ вдалося повернути 10 українських дітей

Фото: Дмитро Лубінець / Телеграм З ТОТ повернули українських дітей

З ТОТ (Донецької, Херсонської та Запорізької областей повернули на піконтрольну Україні територію 10 дітей

На підконтрольну Україні територію вдалося повернути 10 українських дітей, які разом зі своїми рідними проживали на ТОТ – у Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях. Про це 20 червня повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець.

Вражають масштаби примусової мобілізації – зі слів повернутих, без російського паспорта не можна зробити жодної дії чи отримати медичну допомогу. Діти на власні очі бачили, як росіяни здійснювали безпідставні обшуки в їхніх помешканнях. А мама одного із хлопчиків повідомила, що вони взагалі проживали у пошкодженому російським снарядом будинку, – зазначив омбудсмен.

За його словами, “нова влада” змушувала дітей ходити до російської школи та щопонеділка співати гімн країни-агресора.

“На щастя, декому вдавалося здобувати онлайн українську освіту, проте батьків залякували, що у такому разі дітей відбиратимуть. Тож аби цього не трапилося, українці ухвалюють рішення зашити все, аби вберегти життя і майбутнє своїх дітей”, – розповів Лубінець.

Він повідомив, що ті, хто повернувся, вже відвідав наш Центр захисту прав дитини. З ними поспілкувалася компетентна мультифункціональна команда, яка зафіксувала злочини, свідками чи жертвами яких вони були.

Омбудсмен зазначив, що якщо дитину депортували в РФ, чи вона перебуває на ТОТ, то окрім поліції варто повідомити й Офіс Омбудсмана.

 

 

Гаряча лінія 0 800 50 17 20 – у межах України, 044 299 74 08 – для дзвінків з-за кордону, електронна адреса – [email protected]

Нагадаємо, з тимчасово окупованої Херсонщини повернули 12 дітей. Також повідомлялося, що в Україну повернули 16-річного юнака, якого тітка вивезла в РФ і проти його волі оформила йому російське громадянство.

Джерело