З окупованої території повернуто ще одну дитину

З окупованої території повернуто ще одну дитину

Фото: Соцмережі (ілюстративне фото) Україна зуміла повернути батькам ще одну дитину, яка перебувала на окупованій території

На момент початку повномасштабної війни дівчинка гостювала у своїх бабусі та дідуся і Запорізькій області й залишилася там через хворобу бабусі.

З тимчасово окупованої території повернуто ще одну дитину. Про це сьогодні, 10 лютого, повідомила пресслужба Мінреінтерграції.

“У грудні 2023 року до Мінреінтеграції звернулася жінка на ім’я Марія. Вона просила допомогти повернути з тимчасово окупованої території Запорізької області її малолітню дочку. На момент початку повномасштабної війни дівчинка гостювала там у своїх бабусі та дідуся. Виїхати одразу вони не могли, оскільки бабуся була тяжкохворою. Перевозити її не було можливості. Забирати дівчинку самотужки батькам теж було ризиковано. Коли бабусі не стало, Марія звернулася по допомогу. І ось після майже двох років, які вони провели нарізно, родина знову об’єдналася”, – йдеться в повідомленні.

Повернення відбувалося в межах проєкту Шлях додому.

Мінреінтеграції повідомляє, що за сприяння партнерів з Української мережі за права дитини вдалося повернути 56 дітей.

Нагадаємо, за українськими даними,РФ могла вивезти з нашої країни 200-300 тисяч дітей. На сьогодні є точна інформація лише про 19 499 депортованих неповнолітніх.

Раніше повідомлялося, що в Росії змінюють імена і дати народження незаконно депортованим українським дітям.

Торік 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Марії Львової-Бєлової та президента РФ Володимира Путіна. Вони підозрюються у незаконній депортації дітей з України.

Джерело