З окупованих районів Херсонщини вивезли трьох дітей

З окупованих районів Херсонщини вивезли трьох дітей

Фото: Дмитро Лубінець / Телеграм (ілюстративне фото) Україна бореться за повернення дітей з окупованих територій і РФ

На окупованій території дітей примушували відвідувати російські школи, навчатися за російськими програмаи і співати гімн країни-агресора.

Україні вдалося повернути на підконтрольну їй територію ще трьох дітей, які перебували на окупованій території Херсонщини. Про це в четвер, 20 червня, повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

“Ще трьох дітей вдалося повернути на рідну землю. Нині вони на підконтрольній Україні території оговтуються від пережитих жахів російської окупації. Це – три родини, в яких виховують двох хлопчиків та дівчинку, віком від 9 до 14 років”, – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що дітей примушували відвідувати російські школи, навчатися за російськими програмаи і співати гімн країни-агресора.

“Їх порятунок став можливим завдяки наполегливій роботі Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Сім’ї перебувають у безпечному місці, їм надають медичну, психологічну, соціальну та іншу необхідну допомогу”, – йдеться в повідомленні.

Прокудін додав, що тільки з початку 2024 року на підконтрольну Україні територію  вдалось повернути 123 дитини з Херсонської області.

Нагадаємо, нещодавно з тимчасово окупованої Херсонщини повернули 12 дітей. Також повідомлялося, що в Україну повернули 16-річного юнака, якого тітка вивезла в РФ і проти його волі оформила йому російське громадянство.

Джерело