З липня ПФУ виплачуватиме нові види допомоги

З липня ПФУ виплачуватиме нові види допомоги

Фото: Getty Images ПФУ виплачуватиме нові види допомоги

Мовиться про кілька категорій виплат, зокрема одноразової за звання Героя України, довічних стипендій деяким учасникам Другої світової війни, та допомоги членам сімей загиблих на Революції гідності.

Пенсійний фонд України з 1 липня отримав повноваження призначати та здійснювати виплати деяким категоріям осіб, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, або працюють у спеціальних умовах. Про це пише пресслужба ПФУ у вівторок, 9 липня.

Мовиться про виплати:

  • одноразової грошової винагороди особам, яким надано звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку;
  • довічних державних стипендій учасникам бойових дій у період Другої світової війни 1939-1945 років, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність, та особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, яким призначено довічні державні стипендії відповідно до указів президента;
  • довічних державних стипендій громадянам України, які рятували євреїв на території України під час Голокосту в роки Другої світової війни, яким призначено довічні державні стипендії відповідно до указу президента;
  • одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, та особам, які отримали тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в зазначених акціях.

До 1 липня ці виплати здійснювали органи соціального захисту населення.

Тоді як щомісячну виплату громадянам, котрі мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, або членам їхніх сімей ПФУ здійснює з 1 січня 2023 року.

Також у відомстві нагадали, що органи ПФУ забезпечують призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури внаслідок військової агресії РФ проти України.

Нагадаємо, середній розмір пенсії в Україні за перший квартал 2024 року зріс на 505,02 грн або на 9,6% до 5 743,27 грн.

Раніше у Раді заявили, що надходження в Пенсійний фонд – менше запланованого. Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що план надходжень від ЄСВ не виконано, проте це не вплинуло на індексацію в березні.

Мінімалка підросте: які виплати змінить збільшення цієї зарплати

Джерело