Фото: Mariusz Burcz Американський оперативно-тактичний ракетний комплекс ATACMS
Удари України ракетами ATACMS можуть змінити місце розміщення Росією найцінніших систем ППО для захисту критичної інфраструктури.
Україна, озброєна високоточними ракетами американського виробництва ATACMS і може атакувати будь-яку точку окупованого росіянами Криму. Про це у суботу, 13 липня, пише The New York Times.
“Росія спочатку використовувала окупований Крим як плацдарм для свого повномасштабного вторгнення, а потім як базу для повітряних бомбардувань. Однак тепер ракети все частіше прямують у зворотному напрямку”, – пишуть американські журналісти.
Вони вказують, що потенційними цілями ЗСУ стануть аеродроми, засоби ППО та логістичні центри російських окупантів.
“Україна має намір зруйнувати критичну базу росіян, яка дозволяє їм вести війну”, – пише видання.
Один із високопоставлених американських чиновників заявив під час розмови з журналістами, що Україна “дуже ефективно” використовує поставлені США ракети великої дальності. Також він додав, що Україна має достатню кількість ракет ATACMS, щоб продовжувати удари по військових цілях у Криму. За його словами, боєприпаси поповнюються постійно, і йдеться не про десятки, а про сотні.
NYT не виключає, що удари ЗСУ по Криму можуть змусити Москву перемістити частину військових літаків з півострова.
Американський оперативно-тактичний ракетний комплекс ATACMS (Army Tactical Missile System) призначений для ураження точкових наземних цілей, таких як командні пункти, пускові установки ракет, об’єкти ППО, вузли зв’язку та склади, розташовані в глибині оборони противника.
Для пуску ракети використовують самохідні гусеничні установки M270 та M142 на колісному шасі. Комплекс складається з оперативно-тактичної балістичної ракети MGM-140B з максимальною дальністю пуску близько 300 кілометрів в залежності від модифікації.
Генсек НАТО Йенс Столтенберг вважає, що в України є право використовувати озброєння, яке постачають союзники, щоб завдавати ударів по законних військових цілях на території Росії.
ATACMS в Україні і вже використовуються
Залиште відповідь