Умєров: “Вичавлюємо” людей зі старими практиками

Умєров: "Вичавлюємо" людей зі старими практиками

Фото: Суспільне Рустем Умєров розповів про реформи у Міноборони

Глава Міноборони розповів про перезавантаження відомства, зміну кадрів і реформу закупівель.

Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що зараз з оборонного відомства “вичавлюють” людей зі “старими практиками”. Було звільнено майже всіх заступників міністра. Про це Умєров розповів в інтервʼю Суспільному, яке було опубліковано у суботу, 23 грудня.

“Питань дуже багато і проблем теж багато. Ми вичавлюємо всіх цих людей зі старими практиками. І ви будете багато чути речей, які ми робимо, будете чути багато звинувачень на нашу адресу, тому що вичавлюємо цих людей”, – сказав Умєров, відповідаючи на запитання про реформу закупівель у Міноборони.

Очільник відомства зазначив, що в Міноборони було створено Департамент закупівельної політики з метою розробки політик закупівель, а також запуску агенцій з закупівель – летальних і нелетальних.

“Перехідний період там є, і в ньому будуть питання, як відбуваються або зміни особового складу, або зміни керівників і командувачів. Тобто те, що як спадок у мене залишилось, або коли я його отримав – дуже багато питань. І ці питання ми змінюємо в закупках, головне що ми не боїмося брати відповідальність, дивитися на натовські стандарти, залучати наших американських та європейських партнерів, щоб вони нам допомагали”, – пояснив міністр.

Крім того, в Міноборони провели зміну кадрів. З усіх заступників міністра залишили лише одного – і він відповідає не за закупівлі, а за військову складову.

Як зауважив Умєров, відбулося перезавантаження “на верхньому рівні”.

“І зараз це вже відповідальність моїх нових заступників, щоб перезавантажити всю вертикаль. Тобто горизонтальне перезавантаження ми вже зробили. Зараз найближчими тижнями-місяцями їхнє завдання буде перезавантажити ці вертикалі. І вони вже почали робити це. Я вважаю, що вони роблять це повільно”, – сказав Умєров, додавши, що це повинно бути швидко, чітко і безкомпромісно.

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що керівник одного з Головних управлінь Міноборони виявився причетним до оборудки на 1,5 млрд гривень.

Раніше правоохоронці викрили колишнього заступника міністра оборони на розтраті майже 1 млрд гривень. Він займав відповідну посаду із 2021 по 2023 роки.

Джерело