Укрзалізниця збудує десятки газових електростанцій

Укрзалізниця збудує десятки газових електростанцій

Фото: vesti.ua Укрзалізниця створює нову компанію

Було схвалено рішення про будівництво десятків газогенераторних установок загальною потужністю до 250 МВт.

Укрзалізниця створює ТОВ УЗ Енерго, оскільки найближчим часом буде  побудована розподілена генерація електроенергії. Вона забезпечуватиме потреби компанії та споживачів. Про це повідомляє пресслужба УЗ.

Зазначається, що наразі Укрзалізниця відчуває суттєвий дефіцит електричної енергії. Запроваджені ліміти на споживання електроенергії лише на 75% покривають реальні потреби товариства для забезпечення перевізного процесу та господарської діяльності.

За прогнозами, із наближенням осінньо-зимового періоду посилення дефіциту в електропостачанні може вплинути на безперебійний рух поїздів та негативно позначитися на наданні комунальних послуг для побутових споживачів, адже Укрзалізниця також є оператором системи розподілу електроенергії та водопостачання.

За словами голови правління АТ Укрзалізниця Євгена Лященко, було схвалено рішення про будівництво десятків газогенераторних установок загальною потужністю до 250 МВт.

На сьогодні Укрзалізниця проводить активні перемовини з постачальниками та міжнародними фінансовими організаціями для швидкої реалізації цього проєкту”,  зазначив він.

Новостворена компанія УЗ Енерго має побудувати у різних регіонах України газові електростанції загальною потужністю до 250 МВт.

Як зазначили в УЗ, відповідно до вимог законодавства, діяльність з виробництва електричної енергії з використанням газогенераторних установок та установок зберігання електричної енергії може здійснюватися лише відокремленою від оператора системи розподілу юридичною особою.

У зв’язку з цим правління АТ Укрзалізниця надало згоду на створення окремої компанії, частка в статутному капіталі якої в розмірі 100% належатиме ТОВ Збут Енерджи ЛТД, статутний капітал якої, в свою чергу, на 100% належить Укрзалізниці.

Нагадаємо, триває підготовка до зими в умовах дефіциту електроенергії, зокрема ведеться тривають переговори з міжнародними партнерами, бізнесом і місцевою владою для встановлення розподіленої генерації на місцях. В Україні визначили місця, де розташують малі електростанції.

також повідомлялося, що Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) спростила процедуру приєднання генеруючих установок (газотурбінних, газопоршневих, когенераційних тощо) до електричних мереж

Джерело