Укренерго уточнило, коли будуть жорсткі обмеження

Укренерго уточнило, коли будуть жорсткі обмеження

Фото: Getty Images В Україні дуже складна ситуація з енергопостачанням

У низці областей світло відключається через вплив спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі.

В Україні обмеження електроенергії діють протягом доби. Обленерго переважно будуть застосовувати три черги графіків відключення світла, повідомило Укренерго у вівторок, 2 липня.

“Обленерго застосовуватимуть три черги графіків погодинних відключень – до 10.00 та від 13.00 до кінця доби. Від 10:00 до 13:00 – обсяг обмежень буде зменшено до двох черг графіків погодинних відключень”, – йдеться у повідомленні.

У компанії наголошують, що причина таких жорстких обмежень – це спекотна погода. Адже споживання електроенергії зростає разом з підвищенням температури повітря. Сьогодні вдень в Україні очікується, в середньому, +32 градуси.

“Інформацію про те, як саме це впливає на графіки погодинних відключень у кожній області, дивіться на офіційних сайтах обленерго та на їхніх майданчиках у соцмережах”, – додали в Укренерго.

Станом на ранок без енергоживлення залишався 491 населений пункт. Через бойові дії є нові знеструмлення у Херсонській і Донецькій областях.

З технічних причин та через негоду знеструмлювались споживачі у Житомирській, Хмельницький, Тернопільській і Львівській областях. Технічні причини відключень пов’язані із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі.

Вчора і сьогодні Україна залучає аварійне постачання електроенергії з сусідніх європейських країн.

А протягом поточної доби планується імпорт електрики з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 30 796 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1595 МВт.

Експорт не відбувається і не передбачається.

Раніше повідомлялося, що липень стане найважчим періодом для енергосистеми України. Саме у цей час енергоблоки АЕС проходять планові ремонти.

Також стало відомо, що на поточному тижні Україну накриє неймовірна спека.

Джерело