Український криголам дістався антарктичної станції

Український криголам дістався антарктичної станції

Фото: Національний антарктичний науковий центр Український криголам Ноосфера

Через складний рельєф дна Ноосфера не причалює до острова, а стоїть неподалік, тому людей і вантажі до станції доставляють невеликими човнами.

Сьогодні, 11 грудня, вночі український науково-дослідний криголам Ноосфера дістався антарктичної станції Академік Вернадський. Команда зуміла це зробити раніше заплановано терміну, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

“Судно дісталося “Вернадського” дещо раніше запланованого терміну, адже завдяки скоординованій роботі польської та української команд, а також гарній погоді розвантаження на попередній локації – польській станції Арцтовський – пройшло за рекордні три доби, – йдеться у повідомленні.

Повільніше довелося рухатися криголаму з Кінг Джорджа до Галіндезу (це острови, де розташовані польська й українська бази), оскільки руху значно заважали айсберги.

Через складний рельєф дна Ноосфера не причалює до острова, а стоїть неподалік, тому людей і вантажі до станції доставляють невеликими човнами, і команда радіє, що пощастило з погодою: вдалося досить швидко переправити на берег учасників української сезонної експедиції.

Дослідники готуються до гарячого тижня, але настрій піднесений, адже зустрічі чекали вісім місяців.

В після завершення розвантаження Ноосфера вирушить до Чилі – відвезе туди польських полярників: уже третій рік поспіль українське судно замість російського забезпечує перезмінку на польській антарктичній станції Арцтовський.

У Чилі Ноосфера чекатиме на ще один сезонний загін науковців і нову команду українських зимівників, щоб перевезти їх до на станцію Академік Вернадський. Український науково-дослідний криголам Ноосфера розпочав третій антарктичний сезон.

Нагадаємо, Ноосфера вирушила на Антарктиду 17 листопада. Український науково-дослідний криголам Ноосфера розпочав третій антарктичний сезон.

У листопаді цього року в Антарктиді вперше приземлився пасажирський літак.

Джерело