Українські дрони можна закуповувати через Prozorro

Українські дрони можна закуповувати через Prozorro

Фото: Євген Подтіхов/Facebook Український БпЛА Лелека-100

Постанова уряду стала черговим кроком розвитку прозорості та збільшення ефективності закупівель дронів.

Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє закуповувати дрони вітчизняного виробництва через закритий функціонал Prozorro. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram в четвер, 4 липня.   “Держава зможе закуповувати дрони українського виробництва через закритий функціонал Prozorro – уряд ухвалив постанову. Логічний крок розвитку прозорості та збільшення ефективності закупівель дронів. У виробників будуть рівні умови доступу до державних контрактів, а завдяки конкуренції держава зможе вигідніше закуповувати дрони”, – написав він.   Віцепрем’єр додав, що уся чутлива інформація буде закрита для широкого загалу  і недоступна ворогу.

Нагадаємо, у лютому уряд вперше дозволив масову закупівлю дронів через Prozorro. Тоді йшлося про прилади іноземних виробників – Mavic, Autel та Matric. 

Як повідомлялося, Україна серійно випускає далекобійні ударні дрони, які використовуються для ударів по стратегічних об’єктах Росії на відстані понад 1000 км.

Джерело