Українці отримають гроші на придбання книжок: підписано закон

Українці отримають гроші на придбання книжок: підписано закон

Фото: Читомо Держава надасть допомогу на придбання книг

Українці, яким з 1 січня 2024 року виповнилось 18 років, отримають сертифікат в Дії на суму 908 грн на електронні / паперові / аудіальні / для осіб з порушенням зору книжки.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо уточнення діяльності Українського інституту книги з підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання державної допомоги на придбання книг.

Допомога надається протягом року з дня досягнення громадянином України 18- річного віку; при народженні дитини – одному з батьків або інших законних представників дитини протягом року з дня народження дитини.

За словами заступниці голови Комітету Євгенії Кравчук, вже цього року українці, яким з 1 січня 2024 року виповнилось 18 років, отримають сертифікат в Дії на суму 908 грн на електронні / паперові / аудіальні / для осіб з порушенням зору книжки.

За її словами, виділенні гроші з рахунків молоді перейдуть на підтримку українських видавців.

“Видавництва, за попередніми підрахунками, зможуть за ці гроші видати додатково 1,5 – 2 млн примірників”, – зазначила Кравчук.

Також у законі прописано порядок надання субсидій. Державна субсидія надається у розмірі орендної плати, сплаченої за квартал, але при цьому розмір державної субсидії не може перевищувати 20% загальної вартості книговидавничої продукції, реалізованої розповсюджувачем книговидавничої продукції через спеціалізований магазин для торгівлі книгами, що розміщений в об’єкті оренди.

Нагадаємо, за два роки в бібліотеках України списано понад 26 млн книжок. Дві третини усіх списаних книжок (66%) становлять видання російською мовою. Лідирує у справі списання російських книжок Вінниччина.

Зеленський звернувся до поліграфістів і видавців

Джерело