Українці назвали ціль Росії у війні з Україною

Українці назвали ціль Росії у війні з Україною

Фото: Lynsey Addario for The New York Times Громадяни України назвали головну мету війни Росії

Незалежно від регіону проживання українці розуміють екзистенційний характер війни Росії проти України.

Більшість українців (60%) вважають, що Росія прагне знищити українську націю (34%) або навіть здійснити фізичний геноцид більшості населення (26%). Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.   Ще 6% українців вважають, що Росія хоче підкорити всі території, хоча і лишити їм певну культурну автономію в складі Росії.   На думку 12% громадян України Росія прагне змінити владу та створити маріонеткову державу, яка буде слухатися у всьому Росію.   Лише 7% українців вважають, що РФ прагне зберегти за собою вже окуповані території та насправді не претендує на всю або більшість територій України.   Ще один з варіантів відповідей був сформульований таким чином, щоб бути наближеним до російської пропаганди, а саме – проведення “денацифікації” та демілітаризації України без посягань на незалежність України. Лише 5% респондентів обрали цей варіант.

Українці назвали ціль Росії у війні з Україною

      КМІС провів опитування упродовж 16-22 травня. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України.

Нагадаємо, більшість – 62% – опитаних українців готові воювати за свою країну. Це майже вдвічі більше за тих, хто не готовий – 33%. Тільки 4% респондентів не визначилися з відповіддю.

Соціологи з’ясували, наскільки українці готові до мобілізації

Джерело