Україна залишилася у трійці найбільших постачальників ЄС – Єврокомісія

Україна залишилася у трійці найбільших постачальників ЄС - Єврокомісія

Фото: Слово і діло Серед найважливіших напрямків європейського аграрного експорту Україна посідає 14 позицію

ЄК в звіті зазначає, що Україна збільшила агроімпорт у ЄС цього року на 11% у порівнянні з тим самим періодом 2022 року.

Україна збільшила аграрний імпорт у ЄС з січня по вересень поточного року на 11% у порівнянні з тим самим періодом 2022 року та залишається на третій позиції серед найбільших постачальників сільськогосподарської продукції в ЄС. Про це йдеться в звіті Єврокомісії (ЄК) про сільськогосподарську торгівлю ЄС, що оприлюднений у грудні поточного року.

“Імпорт з України продемонстрував найбільше зростання з січня по вересень у порівнянні з 2022 роком (+EUR 891 мільйонів, або +11%), головним чином, через вищий імпорт зернових культур. Разом з цим, імпорт ЄС з України є нижчим за рівень 2022 року, починаючи з червня, і майже повернувся до рівня 2021 року у вересні поточного року», – мовиться в повідомленні.

В абсолютних показниках обсяг українського аграрного експорту до ЄС у період з січня по вересень 2023 року сягнув 8 млрд 750 млн євро. Серед найбільших експортерів аграрної продукції до ЄС Україна поступається тільки Бразилії та Великій Британії.

Україна за цей період імпортувала з ЄС аграрну продукцію на суму 2 млрд 505 млн євро, що на 19% більше, ніж за цей же період 2022 року.

Серед найважливіших напрямків європейського аграрного експорту Україна посідає 14 позицію (1% від загального обсягу сільськогосподарського експорту ЄС).

У повідомленні ЄК зазначається, що загальний торговельний баланс ЄС в період з січня по вересень 2023 року досяг 51 млрд євро, що на 8,5 млрд євро більше, ніж у цей же період 2022 року.

Нагадаємо, єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський заявив у жовтні, що Україна виграла від заборони Європейського Союзу на експорт зерна до п’яти прикордонних країн.

Чому Україна цього року торгує гірше, ніж минулого

Джерело