“Україна в пріоритеті”: США відклали поставку Швейцарії ракет до Patriot

"Україна в пріоритеті": США відклали поставку Швейцарії ракет до Patriot

Фото: Getty Images Керовані ракети PAC-3 MSE до ЗРК Patriot мали бути прийняті на озброєння швейцарської армії у 2030 і 2031 роках

Строки передачі боєприпасів до американської системи будуть змінені через форс-мажорну ситуацію – війну в Україні.

США не зможуть поставити Швейцарії ракети до систем протиповітряної оборони Patriot у передбачувані строки, бо нині пріоритетними є поставки Україні. Про це повідомив швейцарський таблоїд Blick із посиланням на свої джерела. Згодом цю інформацію підтвердив й уряді країни в середу, 19 червня.

Федеральне відомство з оборонних закупівель Швейцарії підтвердило, що поставки ракет до Patriot будуть відкладені через рішення уряду США.

Керовані ракети PAC-3 MSE до ЗРК Patriot мали бути прийняті на озброєння швейцарської армії у 2030 і 2031 роках. Однак тепер ж ці строки можуть бути зміщені через передбачене в угоді посилання на форсмажорні обставини – війну в Україні.

“Швейцарії знову потрібна незалежна і сильна оборонна промисловість, а також диверсифікація закупівель між виробниками і країнами”, – зазначило Федеральне відомство з оборонних закупівель.

Як ми вже писали, громадянина Швейцарії Джону Нейдхарта, який два роки воював на боці України проти росіян, заарештували в Берні. Напередодні 36-річний Нейдхарт сам добровільно здався поліції, чим шокував місцевих правоохоронців. Він пішов на цей крок, щоб привернути увагу до України під час Саміту миру, який проходив саме у Швейцарії.

У парламенті Швейцарії зробили крок до реекспорту зброї в Україну

Джерело