Україна тисне на ЄС щодо повернення біженців – ЗМІ

Україна тисне на ЄС щодо повернення біженців - ЗМІ

Фото: social (илюстративное фото) Україна тисне на ЄС, щоб допоміг повертати біженців

Один з дипломатів ЄС очікує посилення тиску з боку Києва після ухвалення нового закону про мобілізацію.

Україна веде переговори з Європейським Союзом щодо встановлення таких міграційних правил ЄС, які б допомогли забезпечити повернення більшої кількості українців додому 2025 року. Про це повідомляє Politico із посиланням на двох дипломатів ЄС.

Зазначається, що у пошуках регулювання, яке б заохочувало українців повертатися, представники України проводять попередні обговорення, щоб визначити, як виглядатимуть правила ЄС після березня 2025 року, особливо якщо Євросоюз візьме на себе зобов’язання підтримувати українських біженців доти, доки триватиме війна.

Хоча Київ не звертався до ЄС з офіційним проханням про сприяння поверненню біженців, дипломати ЄС зазначили, що з української сторони існує певний тиск щодо посилення майбутніх правил для повернення людей.

За словами одного з дипломатів, наразі це не є конкретним проханням від українського уряду, а скоріше дослідницьким. Обидва дипломати ЄС говорили на умовах анонімності. Один з дипломатів ЄС очікує посилення тиску з боку Києва після ухвалення нового закону про мобілізацію.

Як пише видання, 25 січня міністри з питань міграції Євросоюзу обговорюватимуть правила перебування українців у ЄС. Якщо країни-члени вирішать дозволити українським біженцям залишатися в ЄС доти, доки триває війна, вони можуть доручити Єврокомісії створити нову систему захисту.

Як відомо, чинна директива про тимчасовий захист, яка є правовою основою для захисту українців, вже двічі продовжувалася.

До війни в Україні проживали понад 40 мільйонів українців, а нинішня чисельність населення, за оцінками, становить приблизно 35 мільйонів. За оцінками ЄС, населення України може скоротитися до менш ніж 29 мільйонів протягом наступних 30 років.

Станом на листопад 2023 року, 4,2 мільйона українців, які втекли від війни у ЄС, скористалися директивою про тимчасовий захист, яка діє до березня 2025 року.

Раніше повідомлялося, що Україна почала переговори з ЄС про повернення біженців

Нагадаємо, Польща має намір обмежити виплати для українських біженців.

Джерело