Україна та Румунія вирішили 20-річний спір

Україна та Румунія вирішили 20-річний спір

Фото: Кабинет министров Украины Україна та Румунія розв’язали спір щодо каналу Дунай – Чорне море

Україна виконала вимоги Румунії щодо впливу будівництва каналу Дунай – Чорне море на навколишнє середовище.

Україна та Румунія розв’язали багаторічний спір, пов’язаний з облаштуванням українською стороною глибоководного суднового ходу Дунай – Чорне море. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець в Facebook у суботу, 16 грудня.   Спір стосувався зобов’язань України за Конвенцією про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенція Еспо). Його вдалось остаточно залагодити на полях 9-ї Наради Сторін Конвенції Еспо в Женеві.   “Ми виконали “домашню роботу” і здолали довгий шлях по приведенню у відповідність проєкту до вимог Конвенції. Адже Україні не байдуже на добросусідські відносини та дотримання норм міжнародного права. Ми хочемо і можемо шукати спільну мову та виправляти помилки минулого”, – зазначив міністр.

За його словами, Україна виконала вимоги щодо впливу будівництва каналу на навколишнє середовище.   Уряд України ухвалив рішення про будівництво каналу у 2003 році, що сполучить Дунай і Чорне море через гирло Бистре. Румунія виступала проти будівництва пояснюючи це тим, що такі дії загрожують довкіллю регіону   Для вирішення спору у січні 2005 року на основі Конвенції Еспо була створена Комісія із запиту для формування науково обґрунтованої думки щодо можливих наслідків транскордонних впливів під час реалізації та використання каналу Дунай – Чорне море.

Нагадаємо, раніше країни-члени Дунайської комісії вирішили виключити Росію через її удари ракетами та безпілотниками по Нижньому Дунаю. 

Румунія посилює ППО біля кордону з Україною на Дунаї – ЗМІ

Джерело