Україна та Польща погодили план деблокади кордону

Україна та Польща погодили план деблокади кордону

Фото: Министерство развития общин, территорий и инфраструктуры Украины Наступним етапом вирішення проблеми стануть переговори представників міністерства інфраструктури Польщі з протестувальниками

Міністерство розвитку громад зазначає, що питання зміни до угоди про “транспортний безвіз” не обговорюється.

Українська та польська сторони погодили план дій для того, щоб розблокувати пункти пропуску на спільному кордоні. Про це в п’ятницю, 22 грудня повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією відомства, в п’ятницю відбулася зустріч заступників міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергія Деркача та Юрія Васькова з новим заступником міністра інфраструктури Польщі Павелом Ганкарсом.

“Ключовий результат зустрічі – узгодження спільних позицій щодо розблокування кордону. Сторони досягли порозуміння щодо компромісних рішень та їх реалізації”, – мовиться в повідомленні.

Наступним етапом стануть переговори представників міністерства інфраструктури Польщі з протестувальниками.

Питання зміни до угоди про “транспортний безвіз” не обговорюється, наголошують у міністерстві.

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники розпочали блокування руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: Корчова – Краківець, Гребенне – Рава-Руська, Дорогуськ – Ягодин.

Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Євросоюзом до 30 червня 2024 року.

Міністри України і Польщі обговорили розблокування кордону

Джерело