Україна представила 95 проєктів для інвесторів

Україна представила 95 проєктів для інвесторів

Фото: Мінекономіки Мінекономіки представило 95 проєктів для інвесторів на понад 27 мільярдів доларів

У Берліні було представлено інвестиційний гайд України, який був підготовлений за сприяння KSE Institute та компаній великої четвірки.

Міністерство економіки представило 95 інвестиційних проєктів на близько 27 млрд доларів під час конференції з відновлення України в Берліні. Про це 11 червня повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що було представлено інвестиційний гайд України, який був підготовлений за сприяння KSE Institute та компаній великої четвірки.

Документ описує інвестиційний ландшафт України. Також він окреслює пріоритетні сектори та має для них приклади інвестиційних проєктів. Серед найбільш пріоритетних відзначають енергетичний, логістичний, агропромисловий комплекс, металургію, медицину, критичне виробництво, а також ІТ.

Документ також містить 95 інвестиційних проєктів, що потребують близько 27 млрд доларів фінансування. Частина проєктів вимагають доопрацювання. Для цього уряд хоче запустити Project Preparation Facility.

За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, щоб наздогнати країни ЄС за рівнем ВВП на душу населення, Україні потрібні інвестиції або передача технологій у розмірі 10-30 млрд доларів на рік протягом наступного десятиліття.

“У 2023 році іноземні інвестори вклали в економіку України $4,25 млрд, що перевищує обсяги 2016-2017 років”, – зазначила вона.

Нагадаємо, для українських малих і середніх підприємств Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) запускає кредитну програму загальним бюджетом понад 1 млрд євро.

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз надає Україні ґрунтовну фінансову допомогу в рамках бюджетного Українського фонду в обсязі 50 млдр євро і разом із партнерськими європейськими банками створює фінансову програму на 1,4 млрд євро для приваблення в Україну зовнішніх капітальних інвестицій.

Джерело