Україна повернула з полону ще 100 бійців

Україна повернула з полону ще 100 бійців

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official Ще 100 українських бійців повернулися з російського полону

Серед звільнених військовослужбовців є бійці Нацгвардіїі ЗСУ, прикордонники. Більшість – захисники Маріуполя.

Україна повернула з російського полону ще 100 захисників, чимало з них перебували в полоні майже два роки. Про це сьогодні, 8 лютого, повідомив президент України Володимир Зеленський.

“Ще 100 українців удома, в Україні. Нацгвардія, прикордонники, ЗСУ. Більшість – захисники Маріуполя. Усі – наші, усі – знову на рідній землі. Працюємо щодо кожного й кожної та не зупинимося, поки всіх не повернемо!” – йдеться у повідомленні Зеленського.

  Координаційний штаб з питань поводження з військовполоненими повідомляє, що це 51-й обмін.

“Серед врятованих військовослужбовців цього разу 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців. Усі визволені – рядового та сержантського складу. 84 врятованих воїнів захищали Маріуполь (в т.ч. 82 -оборонці Азовсталі), решта виконували бойові завдання на Донецькому та Луганському напрямках.Щонайменше 28 визволених мають поранення або серйозні хвороби. Найстаршому виповнилося 62 роки, а наймолодшому – 20. Вдалося врятувати, зокрема, медика, який у надскладних умовах рятував поранених на Азовсталі, рідних братів Миколу та Романа”, – йдеться в повідомленні.

Загалом, як повідомили в Координаційному штабі, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну з російського полону вдалося визволити 3135 захисників і захисниць.

Зазначається, що в організації цього обміну брали участь Об’єднані Арабські Емірати.

Нагадаємо, попередній обмін полоненими відбувся в кінці січня. Україні вдалося повернути 207 людей, усі вони військові.

Джерело