Україна перейде на літній час 31 березня

Україна перейде на літній час 31 березня

Фото: pixabay.com У ніч проти 31 березня Україна перейде на літній час

31 березня о третій годині ночі буде запроваджено літній час шляхом переведення годинникової стрілки на одну годину вперед.

У ніч проти неділі, 31 березня, в Україні відбудеться перехід на літній час. Українці мають перевести годинники на годину вперед.   Це передбачено постановою Кабінету міністрів №509 від 1996 року Про порядок обчислення часу на території України.   Згідно з документом, щорічно в останню неділю березня о 3 годині годинникова стрілка переводиться на одну годину вперед, в останню неділю жовтня – о 4 годині на одну годину назад.

При зміні літнього і зимового часів більшість електронних пристроїв, таких як комп’ютери, ноутбуки, смартфони, планшети та інші, переводять годинник автоматично, синхронізуючись через інтернет.   Якщо пристрій не підключений до інтернету, тоді час потрібно перевести вручну в налаштуваннях пристрою. Також вручну переводяться механічні або електронні годинники
Зазначимо, що сезонне переведення годинників обґрунтоване необхідністю подовження світлового дня для економії електроенергії та ресурсів. Вважається, що саме зимовий час є природним і стандартним для певної території, а на літній час переходить, щоб робочі години максимально припадали на світлу частину доби.   У 2021 році спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук зареєстрував законопроєкт, який пропонує скасувати сезонне переведення годинника, залишивши в Україні зимовий час. Парламент не зміг прийняти цей закон, документ відправили на доопрацювання.

Джерело