Україна отримає від G7+ мільярд доларів для енергосектора

Україна отримає від G7+ мільярд доларів для енергосектора

Фото: Міненерго Партнери G7+ підтримають енергосектор України

Після поновлення Росією масованих атак на критичну енергетичну інфраструктуру з 22 березня українська енергосистема втратила близько 9 ГВт встановленої потужності енергогенерації.

Україна отримає від партнерів G7+ додаткову допомогу енергетичному сектору на загальну суму понад 1 млрд доларів. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Координаційної групи G7+ у Берліні, передає пресслужба  Міненерго.

Йдеться зокрема про:

понад 70 млн євро нових грантових внесків до Фонду підтримки енергетики України;
500 мільйонів доларів нового фінансування від США для підтримки енергетичного сектору;
300 мільйонів євро додаткового фінансування від ЄБРР;
щонайменше 47 мільйонів доларів додаткового гранту від Світового банку;
донації у формі гуманітарної допомоги від держав-членів ЄС.

У рішенні йдеться й про те, що після поновлення Росією масованих атак на критичну енергетичну інфраструктуру з 22 березня українська енергосистема втратила близько 9 ГВт встановленої потужності енергогенерації, і про необхідність притягнути до відповдальності російських воєнних злочинців.

“Ми, члени Координаційної групи G7+ з допомоги енергетиці України та уряд України, засуджуємо дії Росії та вимагаємо притягнути до відповідальності тих, хто причетний до цих атак на критичну інфраструктуру, які мають руйнівний вплив на життя цивільного населення”, – йдеться в заяві партнерів.

Йдеться також про важливість зусиль ENTSO-E у збільшенні експорту електроенергії в Україну. Крім того, партнери наголосили, що збільшать зусилля з надання обладнання для ремонтів пошкодженої інфраструктури виробництва та передачі енергії до зимового періоду 2024/2025 років.

Нагадаємо, Міністерство економіки подало 95 інвестиційних проєктів на близько 27 млрд доларів під час конференції з відновлення України в Берліні.

Раніше повідомлялося, що для українських малих і середніх підприємств Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) створює  кредитну програму загальним бюджетом понад 1 млрд євро.

Джерело