Україна і Люксембург підписали безпекову угоду

Україна і Люксембург підписали безпекову угоду

Фото: Пресслужба президента України Володимир Зеленський і Люк Фріден підписали безпекову угоду

Люксембург допомагатиме в залученні джерел фінансування та підтримуватиме зусилля України щодо інтеграції оборонної промисловості до стандартів НАТО та ЄС.

Україна і Люксембург підписали безпекову угоду, яка розрахована на 10 років. Про це повідомив Офіс президента у середу, 10 липня.

Вказано, що відповідний документ у Вашингтоні підписали президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Люксембургу Люк Фріден.

“Цього року Люксембург виділив 80 млн євро на оборонну допомогу Україні й надаватиме підтримку з такою ж динамікою впродовж усього десятирічного терміну дії угоди. Загалом із початку повномасштабного російського вторгнення ця країна надала військову підтримку нашій державі на понад 250 млн євро”, – йдеться у повідомленні.

Люксембург як співлідер ІТ-коаліції спроможностей буде підтримувати Україну щодо навчання у кіберсфері, надасть можливості своїх провідних навчальних закладів.

В угоді також ідеться про розширену співпрацю у сфері оборонної промисловості. Люксембург допомагатиме в залученні джерел фінансування та підтримуватиме зусилля України щодо інтеграції оборонної промисловості до стандартів оборони й безпеки НАТО та ЄС.

Окремі блоки документа стосуються гуманітарної допомоги та підтримки українських переселенців. Люксембург сприятиме звільненню й поверненню всіх українців, передусім дітей.

Угода також містить блоки щодо підтримки української культури та мистецтва, довгострокової допомоги у впровадженні реформ, відновленні нашої держави, поглибленні економічного співробітництва, підтримки Формули миру, притягнення РФ до відповідальності, реалізації компенсаційного механізму та посилення санкцій проти держави-агресора.

В документі Люксембург чітко підтверджує свою підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО.

Нагадаємо, дві дні тому Україна і Польща уклали безпекову угоду. Вона передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, випущених у напрямку Польщі.

Загалом Україна уклала 22 двосторонні безпекові угоди на виконання Спільної декларації G7, яку ухвалили у Вільнюсі 12 липня 2023 року: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею та Люксембургом.

Джерело