Україна і Японія уклали безпекову угоду

Україна і Японія уклали безпекову угоду

Фото: Пресслужба президента України Кішіда та Зеленський підписали історичний документ

Це перша безпекова угода України з державою Тихоокеанського регіону. Для Японії такий тип угоди та рівень підтримки – безпрецедентні.

Україна і Японія підписали двосторонню безпекову угоду. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у соцмережі Х в четвер, 14 червня.

“Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда і я щойно підписав угоду про безпеку між Україною та Японією. Унікальний документ з однією з найбільш економічно та технологічно розвинених країн світу”, – написав Зеленський.

За його словами, у 2024 році Японія надасть Україні 4,5 млрд доларів та підтримуватиме Україну протягом 10 років.

“Допомога у сфері безпеки та оборони, співпраця в гуманітарній, технічній і фінансовій сферах, спільна робота заради реалізації пунктів Формули миру, санкцій проти агресора та притягнення його до відповідальності – це також закріплює підписана сьогодні угода. Цінуємо те, що Японія працюватиме з Україною й заради відбудови та відновлення”, – заявив президент.

У Офісі президента зазначили, що це перша безпекова угода України з державою Тихоокеанського регіону. Для Японії такий тип угоди та рівень підтримки – безпрецедентні.

“Документ передбачає передачу Україні нелетального обладнання, з урахуванням конституційних обмежень Японії, та закріплює подальший розвиток співпраці в межах коаліцій спроможностей, членом яких є Японія, зокрема коаліцій з інформаційних технологій та розмінування”, – йдеться у повідомленні.

Також Японія буде забезпечувати лікування поранених українських воїнів та співпрацюватиме з Україною в галузях розвідки та захисту секретної інформації.

Обидві країни спільно будуть працювати над:

  • посиленням захисту та відбудови критичної інфраструктури;
  • зміцненням кібер- та інформаційної безпеки;
  • забезпеченням вільного судноплавства і безпекою морських шляхів.

“Окремий блок угоди стосується співпраці в галузі промисловості, де Японія посідає провідні позиції у світі. Країни вивчатимуть можливості для розвитку промислової бази України, зокрема шляхом залучення приватного сектору, створення спільних підприємств та проведення досліджень”, – повідомили в ОП.

Також Японія і надалі підтримуватиме українську Формулу миру та посилюватиме санкції проти Росії. Токіобуде співпрацювати в розробці механізму відшкодування збитків, зокрема за рахунок суверенних активів РФ, та у притягненні агресора до відповідальності.

Загалом Україна уклала вже 16 безпекових угод: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією та Норвегією. З трьома останніми країнами угоди були підписані в один день – 31 травня.

Раніше у четвер Зеленський анонсував, що безпекові угоди будуть підписані з Японією і США.

Джерело