Україна і Данія готують угоду про безпеку

Україна і Данія готують угоду про безпеку

Фото: Офіс президента Українську делегацію очолював заступник керівника ОП Ігор Жовква

Зобов’язання Данії у сфері безпеки підтверджують непохитну й потужну підтримку України, зазначили в ОП.

Україна розпочала детальні переговори з Данією щодо укладення двосторонніх безпекових зобов’язань. Про це повідомив Офіс президента у четвер, 8 лютого.

“Переговори розпочалися в межах реалізації Спільної декларації G7 про підтримку України, до якої Данія разом із країнами Північної Європи приєдналася однією з перших”, – йдеться у повідомленні.

Українську делегацію на перемовинах очолював заступник керівника ОП Ігор Жовква, данську – державний секретар МЗС Лісбет Зільмер-Йонс.

Сторони обговорили основні елементи майбутніх двосторонніх безпекових зобов’язань та узгодили графік подальших переговорів.

“Зобов’язання Данії у сфері безпеки підтверджують непохитну й потужну підтримку, включно з військовою допомогою, яку вона надає нашій країні з початку російської агресії”, – додали в ОП.

Як відомо, зараз Україна веде переговори з низкою країн щодо безпекових угод. Серед них США, Канада, Франція, Німеччині, Італія та інші.

А 12 січня прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак підписав з президентом Володимиром Зеленським історичну угоду про співпрацю у сфері безпеки. Вона діятиме протягом 10 років.

Джерело