Україна арештувала активи російського мільярдера

Україна арештувала активи російського мільярдера

Фото: Агроком Іван Саввіді та його родина володіють 1,7 млрд доларів

Іван Саввіді – російський підприємець грецького походження, який має тісний зв’язок з владою Росії та правлячою партією Єдина Росія.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) задовольнив позов Міністерства юстиції щодо стягнення в дохід України активів російського олігарха Івана Саввіді та його дружини Кіріякі. Про це повідомив Мін’юст у п’ятницю, 9 лютого.

Відповідно до рішення суду було конфісковано такі активи:

  • 100 % акцій ПрАТ Пентопак;
  • 100 % статутного капіталу Дочірнього підприємства Атлантіс-Пак Україна.

Іван Саввіді – російський підприємець грецького походження, який має тісний зв’язок з владою Росії та правлячою партією Єдина Росія. Зокрема він президент Федеральної національно-культурної автономії греків Росії, через яку здійснює ідеологічну підтримку дій країни-терориста, шляхом глорифікації Володимира Путіна та військовослужбовців, які беруть участь у війні проти України.

Дружина Івана Саввіді Кіріякі є номінальною власницею низки компаній, але бізнесом фактично володіє її чоловік.

Відповідно до рейтингу Forbes, Іван Саввіді та його родина володіють 1,7 млрд доларів – 71 місце серед російських мільярдерів.

Раніше на поточному тижні Україна націоналізувала нафтогазові активи підсанкційного російського олігарха Едуарда Худайнатова на 500 млн гривень.

Також повідомлялося про націоналізацію активів олігарха з РФ Андрія Молчанова на 437,5 млн гривень. Тоді мова йшла про 24 обʼєкти майна у Київській та Львівській областях, грошові кошти на рахунках і готову продукцію.

Джерело