Удари по російських НПЗ потрібно продовжувати – генерал США

Удари по російських НПЗ потрібно продовжувати - генерал США

Фото: Getty Images Генерал-лейтенант Бен Годжес

Годжес також вважає, що потрібно посилювати санкції проти Росії. На думку генерала, 2024 рік буде роком промислової конкуренції.

Командувач сил США в Європі в 2014-2017 роках, генерал-лейтенант Бен Годжес заявив, що удари по російських нафтопереробних заводах мають значний вплив на здатність Росії вести війну, і їх треба продовжувати. Про це він сказавпід час 16-го щорічного Київського безпекового форуму, передає Інтерфакс-Україна.

“Звісно, удари по НПЗ мають значний вплив. Росія менше може оплачувати цю війну, а також це позбавляє її необхідного палива для продовження бойових дій. Я рекомендував би ігнорувати заклики до припинення таких ударів”, – зазначив Годжес.

За його словами, потрібно посилювати санкції проти Росії. Також, на думку генерала, 2024 рік буде роком промислової конкуренції.

“І Україна, і Захід мають виграти ці змагання. Йдеться про виробництво боєприпасів, а також ремонт та обслуговування техніки, щоб українці могли ремонтувати на місці пошкоджене озброєння, а також посилення запасів боєприпасів”, – сказав генерал-лейтенант.

Він вважає, що Україна має тиснути на російську логістику, зокрема на Крим, щоб зробити півострів непридатним для російських військ.

“Я б не очікував драматичного падіння здатності України оборонятися. Робота (нового головнокомандувача ЗСУ) Сирського полягатиме в тому, щоб стабілізувати ситуацію на лінії фронту, але тут промислова конкуренція має відіграти свою роль, за умови, що українській армії необхідні нові підрозділи, щоб забезпечити ротацію”, – зазначив Годжес.

Нагадаємо, з початку року було атаковано 13 російських НПЗ. Удари дронів призвели до найбільшого у році тижневого зростання глобальної ціни на нафту.

За даними Financial Times, США закликали Україну припинити атаки на енергетичну інфраструктуру Росії, бо удари дронів по НПЗ нібито можуть призвести до зростання світових цін на нафту. 

Як заявили в Офісі президента, Україна не отримувала вимог з боку США щодо припинення атак по російських нафтопереробних заводах.

Джерело