У США відреагували на звільнення Залужного

У США відреагували на звільнення Залужного

Фото: Getty Images Координатор Ради безпеки Білого дому Джон Кірбі

Вашингтон продовжать підтримувати Україну, незалежно від того, хто очолюватиме ЗСУ. А питання вибору головнокомандувача – справа президента Зеленського.

Білий дім буде працювати з будь-яким головнокомандувачем України. Про це у четвер, 8 лютого, заявив офіційний представник Держдепу США Джон Кірбі, передає Голос Америки.

“Ми будемо працювати з тим, хто буде керувати її Збройними силами”, – сказав Кірбі.

При цьому він підкреслив, що Зеленський як верховний головнокомандувач вирішує, хто буде керівником його війська.

Радник президента з національної безпеки Джейк Салліван також запевнив, що США продовжать підтримувати Україну, незалежно від того, хто очолюватиме ЗСУ, пише BBC.

У свою чергу, представниця Пентагону Селеста Валландер зазначила, що Штати будуть ефективно працювати з новим командувачем ЗСУ, повідомляє Reuters.

“Сполучені Штати поважають і будуть працювати з тим, кого демократично обраний уряд, лідер, президент Зеленський, вибере своїм головнокомандувачем, і ми будемо ефективно працювати з генералом Сирським, ми вже з ним працювали”, – сказала Валландер.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що мати якусь думку з приводу рішення Зеленського – “не справа НАТО”, пише BBC. Жодні зміни не зачеплять відносин України з партнерами і з НАТО, додав він.

Нагадаємо, сьогодні Зеленський звільнив головкома ЗСУ Валерія Залужного і призначив на його місце генерал-полковника Олександра Сирського.

Зеленський озвучив очікування від Сирського

Джерело